2014 m. birželio 6 d., penktadienis

Baltos lankos, juodos avys (tęsinys)

14. Santa Montefiore. "Namas prie jūros".

1966-ieji, Italija. Toskanoje gyvenanti iš skurdžios šeimos kilusi mergaičiukė Floriana nuo vaikystės mėgdavo slapčia apžiūrinėti prie jūros stūksančią nuostabaus grožio vilą ir svajodavo, kad kada nors ištrūks iš savo pasaulėlio ir apsigyvens čionai. Vieną dieną prie vartų ją užklumpa daug vyresnis vilos savininkų sūnus Dantė. Jaunuolis pakviečia Florianą užeiti, ir nuo tos akimirkos mergaitė neabejoja – jiedviem lemta būti kartu.
Tačiau tėvas Dantei numatęs visai kitokį likimą...
2009-ieji, Devonas. Nuostabus viešbutukas Anglijos pajūryje išgyvena ne pačius geriausius laikus, ir jo šeimininkė Marina, bandydama gelbėti padėtį, sumano pasamdyti dailininką, kuris visą vasarą gyventų viešbutyje ir mokytų svečius tapyti. Į skelbimą atsiliepia charizmatiškas dailininkas iš Argentinos Rafaelis Santoras, visų šaukiamas Rafa. Jis netrunka sužavėti jaunus ir senus, bet ypač pakeri Marinos podukrą Klementiną. Tik viena bėda – mergina ima įtarti, kad Rafa kažką slepia.
Netrukus paaiškėja, jog tai kažin kaip susiję su Italija ir kad paslapčių nuo šeimos turi pati Marina.
Ar netikėtai pasirodęs Rafa pakeis Klementinos gyvenimą? O svarbiausia – ar atskleis dar vienos ilgai saugotos paslapties šydą?
 
Romane „Namas prie jūros“ yra visko: paslapčių, detektyvo, aistringos meilės, kurią kursto dramatiški įvykiai, puikių pasakų motyvų apie piktą pamotę, bjaurią, kaprizingą podukrą ir apie išgelbėtoją dailininką Rafą Santorą. Santa Montefiore sukūrė tikrą stebuklą, nuo šio romano negalėsite atsiplėšti. Jis nepamirštamas!
Rašytoja Adriana Trigiani
Apie autorę: Santa Montefiore (Santa Montefjorė) gimė 1970 metais Hampšyre, Anglijoje. Ištekėjo už istoriko Simono Sebago Montefiore’s. Jie gyvena Londone, augina dvi dukteris Lili ir Sašą. Rašytoja ilgą laiką gyveno Argentinoje, kur užaugo jos motina.
Citatos iš knygos:

"..."būti įsimylėjus" ir "mylėti" - du skirtingi dalykai. "Būti įsimylėjus" reiškia susižavėjimą, aistrą. O tikra meilė prasideda, kai išblėsta aistra, ir tu iš tiesų pažįsti tą žmogų. Nes argi galima mylėti žmogų, kurio nepažįsti?"

"Materialūs dalykai beprasmiai, jeigu jų nejungia sąsajos; taigi be jos "Polzansas" - niekas".

"Pradėsiu nuo to, kad tikiu mūsų gebėjimu rinktis likimą. Mes ateinam į šį pasaulį įgauti gyvenimiškos patirties ir išmokti būti jautrūs, mylintys žmonės. Gyvenime galime daug ką rinktis, ir tie pasirinkimai veikia aplinkinius ir mūsų ateitį. Įsivaizduok akmenuką, įmestą į tvenkinį. Sakysi, jis tiesiog nugrims į dugną, ir tiek, bet tu klysi. Nuo akmenuko sukyla raibuliai, jie nuvilnija iki tvenkinio krašto ir nuo kranto nustumia lapą. Vandenyje skęsta kamanė, bet dabar ji gali užsiropšti ant to lapo ir išsigelbėti. Kamanė nuskrenda ir nutupia vaikui ant rankutės, o vaikas nustebęs žiūri į ją. Taip gimsta meilė gamtai. Tuo metu vaiko tėvai vaidijasi, tačiau mama pamato kamanę ir puola į paniką, kad vaikas bus sugeltas. Tėvai šoka jam padėti ir pamiršta barnį, suvienyti meilės savo vaikui. Kamanė nulekia ir...na , toliau gali kurit kokią tik nori istoriją."

"Baimė - tai būdas pelnyti kitų pagarbą".

Siužetas pasakojamas dviem aspektais. Apie mažos mergaitės Florianos vaikystę, pirmąją meilę ir praradimų skausmą. Floriana augo su girtuokliaujančiu tėvus Elijumi. Mama juos paliko ir pabėgo paskui turgaus pomidorų prekiautoją su Florianos broliuku. Apie juos nieko daugiau ir nerašoma. Floriana draugauja su grafienės dukra Kostanca. Ji kilusi iš turtingųjų sluoksnio. Motinos įkalbėta, ji išduoda savo draugystę su Floriana. Tuo metu "benamė" įsimyli vilos "Magdalena" princą Dantę. Jis ir jai nėra abejingas. Nuo jo Floriana, būdama 16-os, pastoja ir susilaukia sūnaus Rafaelio Dantės Santoro, kurį nuo 5-erių mėnesių užaugino tėvo Askanijaus brolis Lorencas  Santoras ( Argentina) ir Marija Karmela. Florianos globėja Katrina Bridžes (Anglijoje). Po beveik 40 metų atvyksta į "Polzanso" viešbutį dailininkas Rafa, mokyti piešti viešbučio lankytojų. Bet tai nebuvo pagrindinė priežastis. Rafa turėjo tiklsą išsiaiškinti tikrąsias biologines šaknis: motiną ir tėvą Marina (tai ta pati Floriana) šį viešbutį saugojo ir puoselėjo kaip savo kūdikį, todėl bet kokia kaina nenorėjo jo parduoti Rubensams. Tada ir nuvyko į Italiją pas Dantę, kuris vedė Florianos draugę Kostancą (su ja išgyvenus 15 metų ir susialukus 3 dukrų, visgi išsiskyrė), mirus tėvui, gyveno vienas. Bet taip ir neišdrįso paprašyti pinigų viešbučio išsaugojimui. Kartu su Marina keliavo ir Rafa (kaip italų k. mokantis palydovas), kuris prasitarė Dantei (savo tėvui) apie finansinę krizę. Taigi kartą rytą į "Polzansą" įrieda Dantės automobilis ir visa tiesa išaiškėja. Tiesa, Rafa "Polzanse" įsimyli savo motinos vyro dukrą Klementiną ir apsigyvena "Magdalenoje", pas tėvą. Marinos vyras Grėjus atleido savo žmonai už paslaptį, kurią ilgus metus nešiojos su savimi, nors niekada taip ir nepyko ant jos gyvenimo nuoskaudų ir paslapties. Gyvenimasįgavo pilnatvę. "Pilnatvę pajusiu tik tada, kai susirasiu giminingą sielą. anuomet ieškojau motinos. Bet dabar, kai turiu tyave, suprantu, kad ji kalbėjo tiesą. radęs Mariną, suvokiau savo tapatybę, sužinojau, kas esu iš tikrųjų ir iš kur kilęs, bet tik sutikęs tave pasijutau esąs vientisas. Man atrodo, tu uždarei ratą. Kur baigiuosi aš, prasidedi tu, o kur baigiesi tu, prasidedu aš." - tokie žodžiai buvo Rafa išsakyti Veronikos Lepli.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą